Предстоящо
Утре, 31 януари, 9 часа /в столичното 6-то ОУ „Граф Игнатиев” на ул. „6-ти септември”/, вицепремиерът и министър на образованието и науката Даниел Вълчев и министърът на вътрешните работи Румен Петков ще обявят старта на Програмата за превенция на престъпността сред децата и младежите.
Изпълнението на Програмата, която е организирана съвместно от двете министерства, започва едновременно на територията на цялата страна.
Февруари ще бъде посветен на пожарната безопасност и запознаване на учениците с противопожарните правила, правилния начин за подаване на сигнал на тел.160 и с основното, което трябва да знаят, за да действат рационално при пожар.
През март темата е “Опазване на границите и дейността на “Гранична полиция”, предотвратяване на трафика на хора, наркотици и други.
През април младите хора ще се запознаят с работата на звената “Полиция” и “Борба с организираната престъпност”.
През май, месецът на абитуриентските балове, вниманието ще бъде насочено към безопасността на движението, която е постоянна тема за цялата година.
Юни е посветен на темата “Борба с наркотиците”.
Публикувано на 30.01.2006

ЦЕНТРАЛА на МОМН:















