МИНИСТЕРСТВОТО НА ОБРАЗОВАНЕТО И НАУКАТА НАГРАДИ УЧАСТНИЦИТЕ В ШЕСТИТЕ СВЕТОВНИ „ИГРИ ЗА ПОБЕДИТЕЛИ“ С ПОЧЕТНИ ГРАМОТИ

Министерството на образованието и науката награди българските ученици, спечелили медали на Шестите световни „Игри за победители“, които се проведоха това лято в Москва, с почетни грамоти.

Световните „Игри за победители“, организирани от руския благотворителен фонд „Подари жизнь“, са спортни състезания за деца с онкохематологични заболявания, които са успели да преборят болестта с воля и дух.

Българският отбор, който включва 15 ученици от 9 до 15-годишна възраст от различни училища в страната, е втори по отличия в генералното класиране след страната домакин – Русия, със 17 завоювани медала. В спортната надпревара взеха участие 499 деца от 15 страни.