БЪЛГАРСКИ УЧЕНИЦИ СПЕЧЕЛИХА ПЪРВО МЯСТО НА СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО ПО КОРАБОМОДЕЛЕН СПОРТ

Начало » Последни публикации

01.09.2015

Българските ученици Александър Захариев и Симеон Тодоров  спечелиха първо място на XVIII Световно първенство по корабомоделен спорт на „НАВИГА” за секция „М”, което се проведе от 19 до 29 август 2015 г. в град Кенджежин – Кожле, Полша.

Националният отбор на България бе представен от петима юноши и осем мъже. Българските състезатели се класираха в 7 финални гонки – 6 при юношите и 1 при мъжете.

Александър Захариев от Варна и Симеон Тодоров от София – възпитаник на клуба по корабомоделизъм към Националният дворец на децата (НДД), се класираха на първо място – Световна титла в клас „мини ЕСО експерт ТИМ” и на второ място в клас „ЕСО експерт ТИМ”. Александър Захариев зае първо място в индивидуалното класиране Световна титла в клас „ЕСО експерт” и трето място в клас „ФСР – Е” и „Хидро – 1”.

В първенството отлично се представи и новото попълнение юноши – Кристиян Веселинов, Денис Димитров и Александър Николов, също възпитаници на клуба по корабомоделизъм към НДД с ръководител Коля Панайотов.

В състезанието взеха участие над 250 състезатели и 985 модела, представители на 19 държави от различни континенти.